Projektai

    • 1999–2000 m. Švietimo kaitos fondas (ŠKF) organizavo konkursą „Švietimo įstaigų bibliotekų modernizavimas“, kuriam pateikėme projektą „Gimnazijos bibliotekos tobulinimas informacijos amžiuje“. Projektui laimėjus konkurse pirmą vietą ir gavus 6000 litų įsigijome kompiuterį, spausdintuvą ir nemažai universalių bei specializuotų enciklopedijų.

  • 2010–2012 m Švietimo aprūpinimo centro (ŠAC) vykdė „Mokyklų tobulinimo programos plius“ (MTPplius) projektą „Bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekų modernizavimas“. Projekto uždavinys – modernizuoti mokyklų bibliotekas, siekiant pagerinti mokyklos bendruomenei teikiamų paslaugų kokybę bei užtikrinti geresnes mokymo ir mokymosi sąlygas. Biblioteka gavo naujų baldų ir įrangos.

Nauja įranga ir baldai pakeitė bibliotekos interjerą, suteikė galimybę kryptingai organizuoti lankytojų bibliotekinį informacinį aptarnavimą. Yra teikiama prieinama interneto ir kopijavimo paslauga. Yra galimybė pamokų ir renginių metu naudotis projektoriumi bei kita įranga.

  • 2011–2012 m. m. Lietuvos meno kūrėjų asociacija ir kultūros žurnalų leidėjai kartu su Švietimo ir mokslo ministerija įgyvendina Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Aukštosios kultūros impulsai mokykloms (AKIM)“, kuriuo siekia priartinti kultūrą prie mokinių. Džiaugiamės, kad mūsų mokykla taip pat šio projekto dalyvis. Į projektą įsitraukė vienuolika didžiausių šalies kultūros žurnalų, kuriuos ateinančius dvejus metus mokyklos biblioteka gaus nemokamai. Tai – „Kultūros barai“, „Naujasis Židinys-Aidai“, „Metai“, „Knygų Aidai“, „Krantai“, „Dailė“, „Literatūra ir menas“, „Fotografija“, „Muzikos barai“, „Tautodailės metraštis“, „Kelionė su Bernardinai lt“. Projekto iniciatyva mokykloje įvyks menininkų ir moksleivių susitikimai. Užsiėmimus mokiniams ves 11 sričių menininkai.
  • Mūsų gimnazija yra Vilniaus universiteto partnerė. 2007–2008 m. aukštesnių klasių gimnazistai lankėsi VU ir dalyvavo mokslo populiarinimo projekte „Mokslinės informacijos detektyvas“. Projekto tikslas – įdomiai ir netradiciškai supažindinti vyresnių klasių moksleivius su mokslinio tyrinėjimo procesu, atskleidžiant informacijos paieškos, kaip vienos iš pagrindinių mokslinių tyrinėjimo priemonių, paslaptis ir gudrybes. Bibliotekos darbuotojos vedžiojo moksleivius po istorines VU bibliotekos sales, parodė šalia Baltosios salės esantį observatorijos bokštelį ir paaiškino apie įdomiausius įvairių mokslo šakų atradimus bei plėtros tendencijas. Pasibaigus pažintiniam turui mokiniai supažindinti su elektroniniais informacijos šaltiniais, reikšminių žodžių parinkimu, užklausų formulavimu, informacijos paieškos pagalbinėmis priemonėmis, moksleiviams paaiškinta, kaip atpažinti gerą ir tinkamą informaciją nuo blogos ir nepatikimos, supažindinta su autorinių teisių ir citavimo ypatybėmis.

 
Nuo 2005 m. vasaros atostogų metu bibliotekoje yra įdarbinami moksleiviai vykdant Viešųjų darbų įgyvendinimo programą. Mokiniai padeda tvarkyti knygų bei vadovėlių fondus, atlieka dokumentų nurašymą, talkina dirbant su MOBIS.